Це період від 7 до 30 днів, за який виконується певний обсяг роботи. Характерно, що для кожного спринту встановлюється власна ціль, а наприкінці оцінюється результат. До переваг такої методології належить скрам майстер прозорість роботи. У команді здійснюється відкритий обмін інформацією, знаннями, проблемами, кожен відчуває себе причетним до спільної мети. Замовник завжди в курсі процесу робіт, вносить правки, отримує достовірну інформацію про терміни здачі проєкту. Еджайл сьогодні надзвичайно популярний метод управління проєктами.
Кожен Проект Може Складатися З Багатьох Послідовних Sprint-ів
Agile та Scrum адаптивні та гнучкі, завдяки чому команда може зосередитись на творчому підході до реалізації проєкту. У сучасному контексті методику можна описати фразою “перевіряти та адаптуватися”. Це означає, що за будь-якої нагоди необхідно зробити паузу, виявити помилки та знайти способи для вдосконалення роботи. Після кожного Sprint-у можлива установка пакетів, які створюють збільшення виробничого середовища замовника. Звичайно, не кожен Спринт має закінчуватися таким виробництвом. Команди, що працюють у Scrum, є міждисциплінарними, висококомунікабельними та самоорганізованими (в межах покладеного маштабу відповідальності).
Найпопулярніших Методів Agile Та Scrum З Прикладами
Учасники звичайно не «б’ються», але, як і спортивна команда, — є єдиним цілим. Зазвичай, це близько 10 осіб, залучених до однієї справи. Вони налаштовані на загальний результат і прагнуть однієї цілі. Модератор зустрічей – скрам-майстер, він відповідає за виконання завдань та створення умов праці. Через нього проходять усі комунікації між членами команди.
Чим Скрам-майстер Відрізняється Від Менеджера Проєкту?
Завдяки принципу прозорості підтримується високий рівень взаєморозуміння всіх аспектів впровадження, наприклад, єдиної номенклатури, визначення приросту тощо. Scrum — це не просто набір інструментів, це цінності і традиції, які культивуються у команді. Якщо ви прагнете побудувати якісну комунікацію, довірчі відносини і культ дедлайну, вам точно варто спробувати цю методику. Скрам–майстра можна назвати свого роду тренером та коучем. Завдяки підвищенню самоорганізації та розуміння між членами проєкту, він допомагає працювати більш плідно.
Agile, у свою чергу, більше підходить для невеликих команд, що хочуть зосередитись на простоті. Кожного разу перевіряється хід робіт і, можливо, попередній план адаптується до реальних умов. Ми також встановлюємо, що нам вдалося зробити за останні 24 години, який план дій і чи не виникли у нас труднощі. Scrum Master — не адміністратор Jira, не офіс-менеджер та не секретар.
Концепція Scrum була розроблена в 1990-х роках Кеном Швабером і Джеффом Сазерлендом. Вони представили цей фреймворк як спосіб покращення управління проєктами та розробки програмного забезпечення. Завдяки своєму ефективному підходу до гнучкого управління, Scrum став стандартом для багатьох IT-компаній по всьому світу. 📌 Scrum та Kanban – це гнучкі методології створення продукту. За ними можна працювати у будь-якій галузі, але особливо добре вони підходять для ІТ, тому саме у цій сфері вони здобули велику популярність. Скрам методологія особливо корисна у секторі розробки програмного забезпечення, оскільки вона дозволяє зосередитися на меншій меті, а потім інтегрувати її з основною метою проєкту.
- Для цього потрібен такий фреймворк, така концепція роботи, яка допоможе створити комфортні умови для всіх.
- На основі цього зворотного зв’язку команда розробляє план поліпшень.
- Sprint evaluation – це зустріч наприкінці dash’а, на якій команда демонструє виконану роботу замовнику і збирає зворотний зв’язок.
- Методологія управління будь-яким проєктом – це стандартизація його проведення.
- Для цього в підходу Аgile є кілька дієвих інструментів.
Kanban дозволяє ефективно керувати діяльністю робітників та строками виконання задач. При цьому навантаження розподіляється таким чином, щоб забезпечити найбільшу продуктивність праці. Канбан дошка дозволяє візуалізувати всі процеси, а робітники можуть відстежувати виконання в режимі реального часу.
Незалежно від того, скільки команда має досвіду роботи з гнучкими методами та Scrum, важливо залучити до процесу прийняття рішень ключові зацікавлені сторони. Це можуть бути менеджери, власники продуктів та інші члени організації, на яких може вплинути новий метод або фреймворк. Командам, які вже працюють з гнучкими методами або фреймворками, може бути легше отримати схвалення та підтримку.
Мотивація, ефективність, допомога команді, розстановка пріоритетів — це все входить у його обов’язки. Разом з тим, Scrum відрізняється гнучкістю і допускає експерименти, тому особливо ефективний, коли відсутнє чітке підсумкове бачення результату чи швидко змінюються умови на ринку. Метод допомагає поступово йти до цілі та протягом усього шляху контролювати ефективність виконаної роботи.
Читаючи всі ці відгуки, важливо зрозуміти, що люди, у яких не вдалося запровадити скрам, недоречно або неправильно його застосовують. Кажуть, що в ньому дуже багато ритуальності – мовляв, замість реального виконання завдань люди сидять та обговорюють власну роботу. Діаграма згоряння, яка показує, що завдання зроблено не вчасно – не виконано жодної ітерації. Результати кожної попередньої ретроспективи враховуються під час проведення наступної. Програма для ІТ-компаній та управління командами – це і є SCRUM.